INKAPO
Zasílání novinek E-mailem

rychlý kontakt


Ing. Zdeněk Petrtyl
energetický specialista

tel.: 724 034 897
e-mail: z.petrtyl@inkapo.cz

INKAPO
Ledenická 12
Srubec (okr. Č. Budějovice)
370 06 

Nechte nám rychlý vzkaz. Komunikace s námi Vás mile překvapí.

Dřevěná okna

Něco z historie

Dřevěná okna a dveře jsou nejdéle používaným druhem otvorových výplní. Něco málo z jejich historie naleznete zde.

výhody a nevýhody dřevěných oken

Dřevěná okna a dveře jsou na trhu zastoupena v menším množství než je tomu u běžně používaných otvorových výplní plastových. Disponují celou řadou nepopiratelných výhod, ale mají též některé nevýhody.

Součásti dřevěného okna - názvosloví Součásti dřevěného okna - názvosloví Zdroj: Inkapo, 2011

součásti dřevěného okna

Základní součástí dřevěného okna je okenní rám a křídlení rám (zkráceně též rám a křídlo), které mají určitou profilaci. Výběru okenního profiluklíčový pojem rámu a křídla je třeba věnovat náležitou pozornost.

Pro zajištění odvodu vody a ochrany je nepostradatelná rámová okapnice a okapnička křídla. Rámová okapnice je zcela zásadní prvek, jehož úkolem je zajistit vodotěsnost (skočit do odstavce *11.3 Funkční spára a těsnění). Křídelní okapnička slouží k ochraně povrchu části křídla před účinky povětrnosti. Podrobnější seznámení se funkcí okapnice je možné nalézt např. v publikaci Okno - klíčová součást staveb klíčový obrázek.

Součástí okenního rámu je **profilace spodní části rámu, která umožňuje připojení venkovního a vnitřního parapetu. Na rozdíl od okna plastového je tato úprava povětšině nedílnou součástí rámu klíčový obrázek okna, ale jsou i jiné způsoby řešení obdobných, jako mají okna plastová - viz zde klíčový obrázek.Máte zájem o podrobnější informace, poradenství či komplexní servis v oblasti oken a dveří? Rádi Vám pomůžeme!

kontaktujte nás

Zpět - tlačítko