INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Nová zelená úsporám a jiné dotační programy / Možnosti pro zateplení fasády panelového bytového domu v Praze

Možnosti pro zateplení fasády panelového bytového domu v Praze

19.04.2016 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1402x

http://www.inkapo.cz/sluzby/termografie-termovize-budov Rád bych se zeptal na zateplení dvou fasád na bytovém domě v ulici Ouhrabkova 785/4, Praha-Čakovice. 

Autor: Špitálník

Odpověď:

Vážený pane Špitálníku, děkuji Vám za zaslaný dotaz. Pokusím se nyní odpovědět stručně v základních bodech, více rád upřesním v telefonickém rozhovoru (prosím Vás o telefonní číslo). Shodou okolností jsme ve Vaší lokalitě zpracovávali v roce 2015 energetický audit a termografické měření pro panelový bytový dům - a to v ulici Polabská, konkrétně jde o dům č. p. 163:

Pro tento panelový dům v Polabské ulici (Praha) jsme zpracovali energetický audit a také jsme provedli termografické měření

Pro tento panelový dům v Polabské ulici (Praha) jsme zpracovali energetický audit a také jsme provedli termografické měření

Zateplení fasád v kontextu ostatních částí domu

Uvažujete-li o zateplení fasád, je vhodné před tímto krokem zvážit, zda existují nějaká (další) problémová místa, kterým by měla být věnována pozornost (zatékání, netěsnosti, lokální plísně apod.). Díky tomuto kroku je možné předejít budoucím komplikacím.

Zateplení domu je možné realizovat různými způsoby, které mají své výhody a nevýhody (technické, energetické, finanční a další). V tomto smyslu hrají největší roli Vaše preference a finanční možnosti.

Využití podpory programu Nová zelená úsporám

V současné době je v Praze otevřena výzva v dotačním programu Nová zelená úsporám pro bytové domy. Díky tomuto programu je možné získat na stavební zateplovací práce zajímavou podporu. Pro její získání je zapotřebí zpracovat energetické hodnocení (zejména formou energetického posudku), projektovou dokumentaci a žádost. Všem těmto aktivitám se dlouhodobě věnujeme.

Komplexní návrh, postupná realizace

Pokud by opatření, která zvažujete, na získání dotace nestačila, bylo by zapotřebí zpracovat pouze tzv. průkaz energetické náročnosti budovy (z důvodu provedení tzv. větší změny dokončené budovy). Optimálním řešením je v případě starších nemovitostí, u nichž investor zvažuje zateplení/revitalizaci, navrhnout opatření komplexního charakteru - dosažený efekt je tak nejlepší. Možností ke zvážení, která by byla řekněme "střední variantou" je také příprava komplexního návrhu zateplení s tím, že jeho realizace by byla prováděna po etapách dle Vašich možností.

 

 Více informací o revitalizaci bytových domů 

 

Konkrétní další kroky

Jako následující kroky navrhuji:

  1. Prosím Vás o telefonní číslo, abych se s Vámi mohl spojit a prodiskutovat různé možnosti konkrétněji
  2. Upřesnili bychom také dostupnost současných podkladů k nemovitosti - zejména jde o projektovou dokumentaci stávajícího stavu v rozsahu pohledy, půdorysy, řez, technická zpráva
  3. Následně bych pro Vás připravil nabídkovou dokumentaci s návrhem řešení, které by odpovídalo Vašemu zadání a Vy byste se mohli rozhodnout o dalším postupu.

Pokud bychom měli cestu do Prahy, mohli bychom Vás případně navštívit a prodiskutovat možnosti přímo na místě.

 

Kontaktovat energetického specialistu INKAPO

Autor: Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko