INKAPO
Energetický specialista a auditor / Novinky / Nová zelená úsporám 2015: obrovský zájem o RD

Nová zelená úsporám 2015: obrovský zájem o RD

přidal: Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.vloženo: 08.06.2015

Od 15. května 2015 je možné podávat žádosti o dotace na snížení energetické náročnosti rodinných i bytových domů v programu Nová zelená úsporám. Zatímco zájem o dotace pro bytové domy je menší než jsme čekali, v případě rodinných domů už je rozebrána (respektive zamluvena) asi třetina celkové částky.

 

Za první tři týdny je třetina peněz pro rodinné domy pryč

Program bude přijímat žádosti dle plánu do 31. října 2015 nebo do vyčerpání prostředků. Při rovnoměrném denním čerpání by na jeden den mělo připadnout asi 3,5 milionu korun na žádosti pro rodinné domy a necelé 3 miliony pro bytové domy.

 

Dosavadní průběh podávání žádostí v programu Nová zelená úsporám (2015)

Stav volných (zatím nealokovaných) finančních prostředků (8. června 2015, 8:30) pro rodinné a bytové domy - program Nová zelená úsporám, výzva 2015; zdroj: INKAPO.cz, Novazelenausporam.cz

 

Skutečný stav k 8. červnu, 8:30 hodin je však jiný. Denně se v průměru podávají žádosti pro rodinné domy ve výši 8 milionů korun, pro bytové domy však jen 1,5 milionu korun. Máme se tedy bát dřívějšího vyčerpání peněz?

 

Dotace Nová zelená úsporám 2015

 

Tempo čerpání se zpomaluje

Zatímco se například během prvních 6 dnů (15. - 21. května) denně žádalo o více než 15 milionů v případě rodinných domů, mezi 31. květnem a 4. červnem to bylo již "jen" 7 milionů a mezi 3. a 7. květnem již "jen" 3,1 milionu (zde však připadají dva dny na víkend).

 

Možná se tak bude opakovat scénář z minulosti, kdy se po počátečním rychlém nástupu tempo čerpání počátkem léta výrazně zpomalí. Za vysokým počátečním nárůstem také pravděpodobně stojí to, že mnoho projektů již bylo přpraveno od počátku dubna, kdy byly podmínky zveřejněny, a teď se dokončují a podávají.

 

Kontaktovat energetického specialistu

 

 

 Máme více než 50 klientů z různých dotačních programů, včetně Nové zelené úsporám 


seznam novinekZpět - tlačítko