INKAPO
Zasílání novinek E-mailem

rychlý kontakt


Ing. Zdeněk Petrtyl
energetický specialista

tel.: 724 034 897
e-mail: z.petrtyl@inkapo.cz

INKAPO
Ledenická 12
Srubec (okr. Č. Budějovice)
370 06 

Nechte nám rychlý vzkaz. Komunikace s námi Vás mile překvapí.

Energetický posudek Nová zelená úsporám 2013

 

 

Všechny informace, které potřebujete vědět o Nové zelené úsporám 2015

Přejít na novou sekci webu, která se věnuje programu Nová zelená úsporám 2015

 

 

Následují informace, které byly platné pro program NZÚ v roce 2013 a 2014 (původní verze webu). Pro nejnovější informace klikněte na odkaz výše.

Energetický posudek v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám je kromě projektové dokumentace klíčovým dokumentem, se kterým stojí a padá úspěch žádosti o finanční podporu pro Váš stavební záměr. Výbornou zprávou je, že tato podpora může být využita i pro financování našich služeb pro Vás!

Energetický posudek Nová zelená úsporám 2013

Co je energetický posudek v Nové zelené úsporám 2013/2014?

Jde o dokument, jehož cílem je posoudit to, zda opatření navržená zadavatelem splňují podmínky pro získání dotace. Energetický posudek má oporu v zákoně č. 318/2012 Sb. Program Nová zelená úsporám 2013 je jedním z několika programů financovaných z veřejných prostředků, které energetických posudků využívají (jinými jsou např. Eko-Energie, Nový panel, původní Zelená úsporám apod.). Kromě energetického posudku je k žádosti nutné přiložit i zpracovanou projektovou dokumentaci pro Novou zelenou úsporám 2013.

Proč je energetický posudek důležitý?

Energetický posudek je důležitý zejména proto, že jde o nezbytnou součást žádosti o podporu. Dle ministerstvem zveřejněné Přílohy č. II/10Příloha č. II/10 Nová zelená úsporám (PDF) je stanoven minimální rozsah odborného posudku pro jednotlivé oblasti podpory (A až E).

Energetický posudek v Nové zelené úsporám 2013/2014 obsahuje

 • titulní list
   
 • účel zpracování
   
 • identifikační údaje
   
 • stanovisko energetického specialisty (průvodní zpráva a protokol výpočtů součinitelů prostupu tepla konstrukcí)
   

Jde o dokument, jehož zpracování vyžaduje odborné technické znalosti, zkušenosti a rozhodně jej nelze zpracovávat „čistě mechanicky“. Víme, že stavební změny, které se chystáte provést, mají mít dopad do příštích desetiletí. Proto zpracování energetického posudku vždy věnujeme náležitou péči.

Zpět - tlačítko