INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy /
Okna a dveře
/ Připojovací spára okna - kvalita provedení

Připojovací spára okna - kvalita provedení

04.12.2013 | Komentáře: 0 | Přečteno: 2291x

Dobrý den,


obracím se na Vás s prosbou zda je možné zjistit provedení připojovací spáry u již zhotovených oken, dále jen článek na vašich stránkách http://www.inkapo.cz/odborna-sekce/okna-a-dvere/pripojovaci-spara.

Rekonstrukce bytu včetně oken proběhla v roce 2009. Výměnu oken za plastové prováděla firma Ecotherm, která již ukončila činnost. Každý rok s příchodem zimy se setkávám se srážením vlhkosti nejen na sklech oken, ale i na spárách kolem oken zejména na boční straně ventilačky, která je vystavena proti koupelně. Navíc panelák není zateplen a nějakou dobu ještě nebude. Dají se tyto spáry vůbec ještě opravit? Neznáte nějakou šikovnou firmu na kterou se mohu obrátit.

Autor: P. Šibrava

Odpověď:

Dobrý den,

kvalitu provedení spáry je možno ověřit nejjednodušeji termovizním měřením. Zde se zjistí, zda podél připojovací spáry vznikají tepelné mosty a jaké intenzity dosahují tepelné úniky. Případná oprava je určitě možná, otázkou je pouze finanční náročnost a pracnost. Bylo by třeba zřejmě provést izolaci ostění oken zvenku (např. nalepením extrudovaného polystyrenu tl. alespoň 30 mm kolem okenního rámu, přetažením perlinkou a nanesením stěrkové omítkoviny. Dále je možno provést doplnění či výměnu tepelného izolantu vlastní připojovací spáry. Spára by se dále měla opatřit venkovním a vnitřním uzávěrem - páskami, které zabezpečí vodotěsnost zvenku a parotěsnost zvnitřku.

Firmy se určitě sehnat dají, ale těžko Vám někoho poradím - nejsem napojen na žádného dodavatele. Nebude to asi příliš velký rozsah, tak by se chtělo poohlédnout po nějaké firmě s působností v Ústí.

Autor: Zdeněk Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko