INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Nová zelená úsporám a jiné dotační programy / Dotace na pasivní dům - novostavbu a blower door test

Dotace na pasivní dům - novostavbu a blower door test

13.02.2017 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1234x

Dobrý den, zabýváte se dotacemi na stavbu rodinného domu? Jsem ve fázi hrubé stavby a čekám na okna. Je lepší udělat blower door test před omítnutím domu, nebo až nakonec? Jak je to finančně náročné? V případě neuznání dotace se hradí i suma za projekt? Děkuji 

Autor: M.B.

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji Vám za zaslaný dotaz. Ano, dotacemi na novostavby se zabýváme. V této oblasti poskytujeme službu zpracování energetického posudku, kterým se prokazuje splnění podmínek, které prokazují splnění pasivního standardu (program Nová zelená úsporám v případě novostaveb financuje pouze pasivní domy). Kromě toho (mimo jiné) zpracováváme a podáváme žádosti o dotaci.

Blower door test se správně prování 2x, tzv. test A a test B. A se provádí při výstavbě tak, aby bylo možné odhalit a opravit případné nedostatky (http://www.pasivnidomy.cz/kdyz-se-rekne-blower-door-test/t1155). Blower door test bohužel technicky nezajišťujeme, nicméně v případě doložení, že jde o pasivní dům Vám své služby rádi nabídneme.

Pokud jde o úhradu nákladů na projekt/energetický posudek, tak jakoukoli podporu lze získat pouze v případě, že dům skutečně splní pasivní standard. Pošlete-li nám svůj projekt, posoudíme jej a navrhli bychom další kroky směřující k získání dotační podpory.

 

Kontaktujte nás

 

Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.
marketing a obchod, INKAPO

Autor: Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko