INKAPO
Zasílání novinek E-mailem

rychlý kontakt


Ing. Zdeněk Petrtyl
energetický specialista

tel.: 724 034 897
e-mail: z.petrtyl@inkapo.cz

INKAPO
Ledenická 12
Srubec (okr. Č. Budějovice)
370 06 

Nechte nám rychlý vzkaz. Komunikace s námi Vás mile překvapí.

Technický dozor investora

Výběrem konkrétního dodavatele a výrobku většinou starosti investora nekončí. Stává se naopak poměrně často, že tímto okamžikem hlavní starosti nastávají. Důvodem je skutečnost, že vyrobené okno či dveře nikdy nebudou beze zbytku plnit svou funkci, pokud nejsou správně umístěny do stavebního díla.

Pro člověka, který se problematikou otvorových výplní nezabývá, může být prakticky nemožné zjistit, zda postup montáže, který zvolí konkrétní dodavatel, je správný, nevhodný nebo případně zcela nepřípustný.

když kvalitní technický dozor investora chybí

Chybné zaměření balkonových dveří Chybné zaměření balkonových dveří U prahu dveří nezbývá žádný prostor pro správné provedení připojovací spáry dveří
Špatně provedená připojovací spára Špatně provedená připojovací spára Nekvalitně tepelná izolace připjovací spáry - PU pěna nevyplňuje celý prostor
Odstrašující příklad provedení "zateplení" nadpraží Odstrašující příklad provedení Pokus o zateplení z několika nespojených kusů s výraznými spárami, které by vůbec neplnilo svou funkci
Nekvalitní tepelná izolace připojovací spáry Nekvalitní tepelná izolace připojovací spáry Připojovací spára okna je vyplněna nekvalitní pěnou , která vytváří bubliny a následně nehomegenní hmotu, která špatně izoluje

Technický dozor investora (TDI) je zaměřen na to, aby k takovým a dalším podobným případům, které jsou znázorněny výše, nedocházelo.

Dosavadní zkušenosti bohužel ukazují na to, že firem, jejichž práce na stavbách je kvalitní, je poměrně málo. Kromě jiného to závisí i na tom, jak kvalitní montážní četa na tu kterou stavbu přijede.

technický dozor investora - vlastní zaměření

  1. Prostudování smlouvy o dílo, kterou investor uzavřel s dodavatelem. Nabízíme i pomoc s koncipováním odborné části smlouvy o dílo, což je pro investora výhodné z toho důvodu, že jsou vytvořeny podmínky pro následné vyžadování jasně stanovených podmínek realizace předmětu smlouvy.
  2. Kontrola stavu stavebních otvorů, do kterých se mají osazovat výplně.
  3. Kontrola prováděné montáže se zaměřením na kvalitu vlastního výrobku ale i ostatních částí, které ovlivňují výslednou funkčnost otvorové výplně.
  4. Kontrola dodržování ustanovení smlouvy o dílo, především z hlediska plnění postupných termínů a celkového dokončení, plnění finančního a případně i jiných důležitých smluvních ustanovení.
  5. Převzetí dokončeného díla od dodavatele včetně sepsání předávacího protokolu, případně vytipování vad a nedodělků včetně stanovení způsobu nápravy.
  6. Následné předání investorovi.


Potřebujete pomoci s řízením procesu dodání oken a dveří? Rádi Vám pomůžeme!

kontaktujte nás 

Zpět - tlačítko