INKAPO
Energetický specialista a auditor / Novinky / Tři zajímavé publikace do stavební knihovny

Tři zajímavé publikace do stavební knihovny

přidal: Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.vloženo: 27.02.2017

O naší návštěve veletrhu For Pasiv 2017 ↑ jsme již informovali. Mimo jiné jsme si z ní přivezli i tyto zajímavé publikace. Desítky titulů v naší stavební knihovně tak mají tři nové spolubydlící.

Solární soustavy pro bytové domy

Tato kniha od pana doktora Matušky se podrobně zabývá možnostmi využití sluneční energie v bytových domech. V úvodu autor klade základní praktické otázky - např. jaká je spotřeba tepla v bytových domech, zda a jaké jsou důvody instalace solárních soustav v bytových domech, jaké jsou bariéry apod. V dalších částech knihy pak přechází na popis vlastních solárních tepelných soustav, jejich prvky, návrh a instalaci. Pozornost je věnována i intergraci systémů, vyhodnocení jejich přínosů a samozřejmě též ekonomice. Kniha má 136 stran a vyšla - stejně jako naše publikace Moderní okna - v edici Profi & hobby.

Územní plánování

Druhý titul napsala paní Ing. Eva Fialová. Na téměř stovce stran se zabývá působností autorizovaných osob, principy územního plánování, podklady, územními studiemi, politikami, rozhodováním, řízením i dalšími tématy. Ačkoli je publikace určena především odborné veřejnosti, územní plánování má denodenně vliv na každého z nás. Snad více než kde jinde zde platí "dvakrát měř, jednou řež".

Dokumentace staveb

Konečně třetí kniha pochází z pera pana Ing. Jindřicha Patera. Jde o první vydání z roku 2016, celým názvem Metodická pomůcka k činnosti autorizovaných osob: Dokumentace staveb A 3.19. Na celkem 64 stranách je pozornost věnována právním předpisům, definici základních pojmů, činnosti ve výstavbě, územnímu a stavebnímu řízení, zadávání veřejných staveb, provádění staveb i jejich užívání a konečně i odstraňování. Kniha má také několik příloh - od rozsahu dokumentací až po náležitosti vedení stavebního deníku.


seznam novinekZpět - tlačítko