INKAPO
Energetický specialista a auditor / Novinky / Regenerace bytového fondu - konference

Regenerace bytového fondu - konference

přidal: Ing. Zdeněk Petrtylvloženo: 18.11.2011

Na uspořádání konference se zásadní měrou podílelo Centrum stavebního inženýrství, a.s. spolu se Státním fondem rozvoje bydlení, Mínisterstvem životního prostředí, SFŽP a dalšími partnery.

Konference konaná již posedmé měla velmi dobrou úroveň, bylo předneseno cca 40 příspěvků, z nichž některé byly velmi podnětné a na vysoké úrovni. Více informací naleznete například zde.

V závěru prvního dne vystoupil též náměstek ministra pro místní rozvoj ČR. Z jeho vystoupení jsme si bohužel odnesli jedinou podstatnou informaci - státní podpora ve formě dotačních programů Zelená úsporám jakož i Nový panel skončila a již nebude obnovena. Důvodem je deficit financí ve státním rozpočtu. Vágní přísliby o snaze prodat další emisní povolenky vyzněly spíše jako nezávazný bonmot.

V této souvislosti lze pouze poznamenat, že v souladu s příslovím o rybě zapáchající od hlavy, by bylo vhodné ve státní správě začít činit pořádek (viz např. nejasnosti s financováním v rámci zastaveného programu Zelená úsporám a podobně). Pak by se na smysluplné aktivity podporující rozvoj stavebnictví a potažmo celé ekonomiky, jakými tyto dva programy bezpochyby byly, jistě pníze našly.


seznam novinekZpět - tlačítko