INKAPO
Energetický specialista a auditor / Novinky / Nová zelená úsporám 2013 vyhlášena!

Nová zelená úsporám 2013 vyhlášena!

přidal: Ing. Jan Petrtylvloženo: 20.06.2013

Všechny důležité informace k programu, jak získat dotaci a jak Vám můžeme pomoci, najdete v sekci Nová zelená úsporám 2013

Ministerstvo životního prostředí České republiky na tiskové konferenci Nová zelená úsporám 2013 (briefing) oficiálně zahájilo program Nová zelená úsporám. Nyní je pro rok 2013 vyčleněna 1 miliarda korun. Předpokládá se však, že celková částka by se letos mohla vyšplhat až na 1,8 mld. Kč. Peníze jsou určeny na podporu snížení energetické náročnosti rodinných domů.

Oficiální výzva k podávání žádostí

Žádosti budou v rámci této výzvy programu přijímány od 12. srpna 2013, příjem bude ukončen spolu s vyčerpáním peněžních prostředků, nejpozději však 29. listopadu 2013.

Energetický posudek = nutná podmínka pro úspěch žádosti

Jak bylo řečeno, program je nyní zahájen – a to v podobě příjmu žádostí o zápis do seznamu odborných dodavatelů a seznamu výrobků a technologií. Energetický posudek může vyhotovit pouze specialista oprávněný zpracovávat energetické posudky a energetické audity (seznam je dostupný na http://www.mpo.cz Nová zelená úsporám 2013 - odkaz MPO). Již nyní Vám můžeme říci, že s námi můžete v Nové zelené úsporám 100 % počítat. Rádi Vám pomůžeme zlepšit kvalitu Vašeho bydlení!

Kdo může žádat

Žádat o podporu mohou v prvním kole žádat vlastníci a stavebníci rodinných domů, fyzické i právnické osoby.

Oblasti podpory

A: snižování energetické náročnosti stávajících domů

B: výstavba domů s velmi nízkou energetickou náročností (B1 pasivní domy, B2 nulový standard)

C: efektivní využití zdrojů energie (kotle, solární termické systémy, nucené větrání)

D: podpora vyhotovení odborných posudků, technického dozoru či měření průvzdušnosti obálky budovy

E: bonus při současné realizaci opatření A+C (10.000,- Kč)

Žádat o podporu bude možné na všechna opatření, která spadají do bodů A-D a byla (jsou, budou) realizována od letošního 1. ledna.

Modelové příklady

Jako příklad pro navrhovaná opatření může sloužit model „Baťův domek“ – zjednodušená případová studie je k dispozici zde: http://www.nzu2013.cz/file/26/SFZP%20RD%20-%20typ%20Ba%C5%A5%C5%AFv%20domek_final.pdf/ Nová zelená úsporám 2013 - modelový příklad domu

Oficiální portál programu

Ministerstvem byla spuštěna oficiální internetová prezentace programu, k dispozici je na adrese http://www.nzu2013.cz Nová zelená úsporám 20163 - oficiální portál programu.

Speciální energetická kalkulačka

V rámci programu Nová zelená úsporám byla zveřejněna též speciální energetická kalkulačka Nová zelená úsporám 2013 - energetická kalkulačka, která pomůže s prvním přiblížením možností úspor – formou modelování.

Zvýhodněné podmínky pro lidi zasažené povodněmi

Lidé, kteří byli postiženi povodněmi, budou moci využít ještě výhodnějších podmínek, např. vyšší podporu na výměnu oken a zateplení.

Proč zvolit jako partnera pro Novou zelenou úsporám Inkapo?

Máme bohaté zkušenosti nejen z prvního programu Zelená úsporám, ale také s mnoha audity, posudky, průkazy energetické náročnosti budov a dalšími produkty, které Vám pomáhají ušetřit peníze za spotřebovanou energii. Ve stavebnictví se profesionálně pohybujeme více než 25 let. Jsme Váš spolehlivý partner na cestě za energetickými úsporami!

pomůžeme Vám zeleně uspořit


seznam novinekZpět - tlačítko