INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Nová zelená úsporám a jiné dotační programy / Výpočet tepelné ztráty pro přiznání tarifu D57d (tepelné čerpadlo)

Výpočet tepelné ztráty pro přiznání tarifu D57d (tepelné čerpadlo)

21.02.2017 | Komentáře: 0 | Přečteno: 3508x

Dobrý den, pro přiznání tarifu D57d (tepelné čerpadlo) vyžaduje ČEZ výpočet tepelných ztrát. Rádi se samozřejmě dozvíme, jak na úsporu energie i v rámci finanční úspory, takže prosím o bližší informaci k nabídce Vašich služeb v této oblasti. Objekt se nachází v obci Hradištko (PZ), původně sloužil jako chata, nyní, po rekonstrukci, k trvalému bydlení.

Autor: V. Frolíková

Odpověď:

Vážená paní Frolíková,

děkuji Vám za zprávu a potvrzuji její přijetí. Výpočet tepelné ztráty je rozhodně možné provést. Potřebovali bychom k tomu využít výkresovou dokumentaci stavby a na dům se také podívat. Tepelné čerpadlo máte, prosím, již pořízené? Jde o to, že výpočet tepelné ztráty je vhodné provést před pořízením zdroje, aby byl jeho výkon optimální.

Pokud jde o finanční úspory, otázkou je, jaký zdroj vytápění je/bude tepelným čerpadlem nahrazen. Buď by bylo možné využít kotlíkovou dotaci ↑nebo program Nová zelená úsporám ↑. Nejsem si však zcela jist, zda jak jeden, tak druhý program budou považovat podmínky na klasifikaci rodinného domu za naplněnou vzhledem k tomu, že dříve šlo o rekreační objekt.

Měl objekt číslo popisné již před rekonstrukcí? Jaké změny na něm byly v rámci rekonstrukce realizovány? Je možné, že by bylo reálné získat zpětnou podporu také na zateplení.

Prosím Vás o upřesnění informací, abychom mohli navrhnout optimální další postup.

Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.
marketing a obchod, INKAPO

Autor: Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko