INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy /
Okna a dveře
/ Reklamace špatně zaměřených výrobků

Reklamace špatně zaměřených výrobků

06.05.2013 | Komentáře: 8 | Přečteno: 2331x

Dobrý deń, chcela by som sa Vás opýtať ako postupovať v probléme s firmou, ktorá nám pred vyše rokom vyrobila a namontovala drevené okná a väčšie výplne v rodinnom dome. Výplne zameriavala firma 3-4krát osobne majiteľom firmy, ktorý pri samotnej montáži zistil, že jedna výplň je zle zameraná, ostala nadňou medzera, ktorú navrhol majiteľ zatepliť a obložiť.

Dohodli sme sa, že uhradí sumou 150 eur dodatočnú úpravu, ktorá bola zrealizovaná. Problém nastal pri riešení podlahy, zistilo sa, že spomínaná výplň je nízko a bol by zaliaty celý spodný rám výplne, čo by bol problém nielen esteticky ale aj funkčný. Realizácia podlahy sa preto neuskutočňuje. S firmou komunikujeme, majiteľ firmy sa bol osobne pozrieť a k problému sa vyjadruje mykaním pliec.

Zaujímalo by ma či môžem niečo podniknúť v danej situácii, ako postupovať a na koho sa obrátiť keď majiteľ odmietne problém vyriešiť. Ďakujem, pekný deň.

Autor: Žlnayová

Odpověď:

Dobrý den paní Žlnayová,

podle toho, co popisujete, je jediná Vaše šance v tom, máte-li někde (ideálně v rámci smlouvy o dílo) sjednáno, jak budou výrobní rozměry stanoveny. Tedy kdo za velikost vyrobených otvorových výplní nese odpovědnost. Pokud ne, pak se obávám, že dodavatele těžko donutíte k nějaké adekvátní reakci. Bohužel, je to častý problém, kdy se zákazník spolehne na odbornost firmy a pak zjistí, že výsledkem jsou podobné problémy. Asi to není příliš potěšující, ale tak to bohužel je.

Pokud nějaké takové ujednání můžete doložit, pak je nutno právnickým výkladem pochybení dodavatele prokázat.

S přáním pěkného dne

Autor: Z. Petrtyl

Komentáře

ďakujem za promntnú odpoveď,v zmluve o dielo máme uvedené všetky stanovené rozmery, tak pevne dúfam, že máme šance :)

Žlnayová

Tak to jakousi šanci máte, jen dejte ještě pozor, jak je sjednáno VÝŠKOVÉ osazení balkonových dveří. Rozměr je u prvků jedna věc, ale výškové zafixování v rámci stavby a podlahy věc druhá. Z Vaší strany musí být někde předána výška čisté podlahy (většinou linka ve výšce 1000 mm nad budoucí podlahou - tzv. vágrys) a měl by o tom být někde nějaký zápis nebo předání informace o této skutečnosti dodavateli musíte prokázat nějak jinak. V opačném případ se bude pochybení ze strany dodavatele ve věci nesouladu prahu a podlahy dokazovat obtížně. Neberte to, prosím, jako obhajobu dodavatelů, jen popisuji vývoj tohoto problému, jaký obvykle je.

Petrtyl

Pred realizáciou diela osobne majiteľ zameriaval výplne, bol oboznámený s výškou podlahy aj s tým, že sa bude realizovať znižovanie stropov, všetky tieto informácie ktoré potreboval mu boli poskytnuté a má ich zaznačené len on. Dôverovali sme jeho odborným schopnostiam a jeho špecializovanej výrobe. Tak neviem teraz či sa mám púšťať do boja v veternými mlynmi.

Žlnayová,

Pokud nemáte o předání vágrysu záznam, pak jedině pomůže svědectví další osoby s Vámi nespřízněné. Došlo k předání třeba v přítomnosti stavbyvedoucího nebo Vašeho dozoru? Jde totiž o to, že když Vám skutečnost, že jste ho s výškou podlahy seznámila (seznámili) nikdo nepotvrdí, pak nemáte jak prokázat opak - jde o tvrzení proti tvrzení.

Petrtyl

Nemám žiadny záznam, ale mám mail, v ktorom priznáva, že spravil chybu.

Žlnayová

Těžko dál něco radit. Musíte posoudit, co se vyplatí podle toho, jak je vstřícný. Jestli ano, pak dveře předělá. jestli ne, spor se potáhne, bude Vás to stát peníze a výsledek asi nelze na 100% zaručit. Zkusil bych se s ním dohodnout, není-li přístupný dohodě, nechal bych dveře předělat, i když asi za úplatu. Jinak se konce nedoberete.

Petrtyl

Áno máte pravdu, mám pripravený mail, kde je všetko popísané a žiadam ho o dohodu a potom sa rozhodneme s manželom pre vhodné riešenie, ale ja nerada prehrávam :) tak uvidíme, budem sa snažiť o dokázanie pravdy. Ďakujem Vám za Váš čas a cenné rady, prajem pekný deň

Žlnayová

Rádo se stalo.

Petrtyl

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko