INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Energetická náročnost budov / Průkaz energetické náročnosti a prodej bytu v panelovém domě

Průkaz energetické náročnosti a prodej bytu v panelovém domě

19.12.2012 | Komentáře: 2 | Přečteno: 4126x

Dobrý den Měl bych zájem o PENB pro byt v panelovém domě který mám zájem prodat. Prosím o informaci, jak postupovat.

Autor: P. Koranda

Odpověď:

Dobrý den,

toto téma jsem již dvakrát řešil v sekci "Dotazy a odpovědi" na svém webu. Postup naleznete na adresách Průkaz energetické náročnosti a prodej bytu v bytovém domě a Energetický štítek a prodej ucelené části nemovitosti - bytu. Pro jednotlivý byt se průkaz dá zpracovat také, ale vyšlo by Vás to dost draho a je to zbytečné.

Autor: Z. Petrtyl

Komentáře

Byt v panelovém domě - co se považuje za proplacenou fakturu?

Dobrý den Děkuji za odpověď. Myslím, že jsem to dokonce četl i na Vašich stránkách. Nicméně dovolil bych se Vás zeptat ještě na jednu věc. I když je byt v osobním vlastnictví tak správu vede bytové družstvo, kterému platím energie se vším ostatním pravidelnou měsíční platbou. Co se tedy v tomto případě považuje za proplacenou fakturu? Může to být roční vyúčtování jak je uvedeno v jednom z odkazů co jste mi poslal?

P. Koranda
Re: Co se považuje za fakturu?

Předložíte zájemci o koupi ty faktury, které skutečně máte. Podstatou totiž je to, aby kupující měl jasnou informaci, "co ho bude nemovitost stát" nejen jako počáteční investice, ale také jako provozní náklad. To je vlastně účel celé novely. A nezapomeňte požádat písemně SVJ o ten Průkaz a ohlídejte si, aby Vám opravdu bylo písemně zamítavě odpovězeno. SVJ se nic nestane a Vy budete krytý.

Z. Petrtyl

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko