INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Energetická náročnost budov / PENB - povinnost zpracování pro dům v památkové zóně

PENB - povinnost zpracování pro dům v památkové zóně

17.08.2014 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1901x

Dobrý den,

potřebuji vědět, jestli vůbec musím nechat zpracovat PENB na historický dům, který není kulturní památkou, ale nachází se v památkové zóně přímo na historickém náměstí města v Plzeňském kraji, a je pronajímán pro komerční účely (obchody). Pokud ano, do kdy musí být PENB zpracován (pronajímaná plocha cca 1100 m2)? Který orgán státní památkové péče mi vydá závazné stanovisko, pokud by navrhované úpravy změnily vzhled domu?

Předem děkuji za kvalifikovanou odpověď.

Autor: Jana Gálová

Odpověď:

Obdobný dotaz na umístění v památkové zóně jsem již na svém webu rozebíral - prosím, podívejte se na odkaz zde.

Co se týče pronajímání: podle § 7a, odst. (2), písm. a), bod 1. zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií ve znění pozdějších změn je vlastník budovy povinen zajistit zpracování průkazu od 1. ledna 2016 při pronájmu budovy po ucelených částech. Takže máte-li v domě více nájemců, týká se Vás toto datum. Pokud však dům pronajímáte jako celek jediné osobě (fyzické nebo právnické), pak pro Vás tato povinnost vznikla již k datu 1. 1. 2013.

Pro komerčně využívané budovy nemá velikost podlahové plochy žádný určující význam.

Pokud byste měla případně zájem o zpracování cenové nabídky na vystavení PENB, rád Vám ji zpracuji, pokud mi sdělíte alespoň adresu nemovitosti kvůli náhledu na ni. Důležité také je, zda máte k dispozici nějakou projektovou dokumentaci skutečného (stávajícího) stavu.

Autor: Zdeněk Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:



Zpět - tlačítko