INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Energetická náročnost budov / PENB pro objekt se střešní nástavbou Stamo

PENB pro objekt se střešní nástavbou Stamo

14.04.2016 | Komentáře: 0 | Přečteno: 2050x

Dobrý den, řeším PENB pro objekt se třešní nástavbou Stamo někdy z let 1985-1988. Nevíte, kde bych sehnal nějaké skladby konstrukcí, jako jsou stropní desky, střešní desky Stamo ev. obvodové dílce? Projektovali jsme to dokonce u nás v PPÚ, ale nemohu najít žádného pamětníka. Děkuji!

Autor: Viktor

Odpověď:

na Váš dotaz ohledně desek Stamo musím odpovědět tak, že bohužel konkrétní údaje nemám. Našel jsem jen jakési shrnutí, co se pod tímto názvem všechno dělalo (http://www.lightbuilding.cz/data/cs/mod_novinky/5/files/panelov_devostavby_v_obdob_relnho_socialismu.pdf), ale konkrétní vlastnosti těchto desek neznám. Když se setkám s takovýmto problémem, pak lze postupovat korektně tak, že se zjistí doba výstavby a na konkrétní konstrukci se vztáhne požadovaná hodnota součinitele prostupu tepla dle tehdy platné ČSN 73 0540-2.

Ta se odvodí z hodnoty tepelného odporu, pokud jde o dobu, kdy se v ČSN součinitel prostupu tepla ještě neuváděl. Nic jiného ti neporadím, protože upřímně řečeno ani nevím, jestli se jedná o nějaké kazety nebo sendviče nebo jen prosté desky.

Bez obav bych postupoval výše zmíněným způsobem, to se dá bez problémů při eventuální kontrole obhájit.

Autor: Ing. Zdeněk Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko