INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Energetická náročnost budov / Bytový dům - odkdy je nutnost certifikace

Bytový dům - odkdy je nutnost certifikace

26.09.2014 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1662x

Vážení,

jsem předseda společenství a žádám o vyjádření k mému dotazu. Zasílám rozměry domu a potřebuji vědět, zda musíme mít audit od 1.1.2015 nebo od 1.1.2016? Nevím co se počítá do obálky domu. Jih = 303m2, sever = 290m2, východ = 202m2, západ = 202m2 a střecha = 756m2. Předem děkuji.

Autor: Pohanka

Odpověď:

Ke zjištění nutnosti energetické certifikace budovy je potřeba znát celkovou energeticky vztažnou plochu. Nechci Vás unavovat popisem toho, o co se jedná, ale když vyjdu z Vámi uvedené plochy střešního pláště (předpokládám, že se jedná o střechu plochou), pak se na vaše společenství vztahuje povinnost vystavení PENB od 1.1.2015 (§ 7a, odst. 1, písm. c zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií ve znění zák. 318/2012 Sb. - povinnost nastává pro bytové domy s celkovou energeticky vztažnou plochou větší než 1.500 m2).

Máte-li zájem o cenovou nabídku, zašlete, prosím, adresu vašeho domu, obratem Vám ji zpracujeme.

Autor: Zdeněk Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:



Zpět - tlačítko