INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Energetická náročnost budov / PENB pro rekonstrukci nezkolaudovaného a neobydleného domu

PENB pro rekonstrukci nezkolaudovaného a neobydleného domu

19.04.2016 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1260x

Dobrý den, je nutné si nechat udělat PENB na 20 let neobývaný a nezkolaudovaný dům, kde teprve teď byla započata rekonstrukce? Děkuji. 

Autor: Pavelková

Odpověď:

Kdy je nutné doložit PENB

Vážená paní Pavelková, děkuji Vám za zaslaný dotaz. Pokud nejde o nemovitost, která nespadá do výjimek ze zákona o hospodaření energií, povinnost vzniká i v případě rekonstrukce (tj. větší změny dokončené budovy), viz. zákon č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií:

Výjimky jsou tyto:

§7, odst. 5 následuje:

Pokud by u Vaší nemovitosti bylo nutné zpracovat PENB, můžeme pro Vás připravit nabídku na jeho zpracování. Potřebovali bychom však upřesnit adresu nemovitosti, několik fotografií, informace o dostupnosti projektové dokumentace stávajícího stavu (ideálně včetně náhledu).


    

Autor: Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:



Zpět - tlačítko