INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Energetická náročnost budov / PENB a bytový dům v památkové zóně

PENB a bytový dům v památkové zóně

02.06.2014 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1665x

Dobrý den, 

jsem členka výboru  SVJ v bytovém domě s energeticky vztažnou plochou  větší než 1500 m2. Dům byl postaven přibližně koncem třicátých let. Je v památkové zóně v centru Prahy, ale není samostatně označen jako kulturní památka. Někteří vlastníci  své byty pronajímají, někteří mohou mít zájem svůj byt prodat.

Dotaz:  do kdy musíme mít zpracován PENB ?   Děkuji předem za odpověď. 

Autor: Mgr. J. Mikotová

Odpověď:

Podle § 7a) odst. c) písm. 1 zákona 406/2000 Sb. ve znění zák. 318/2012 Sb. je vlastník bytového domu s energeticky vztažnou plochou (což je plocha obytná a zřejmě ještě něco k tomu - jde o kompletní plochu prostor, které mají jakýmkoli způsobem upravované vnitřní prostředí) nad 1.500 m2 povinen zajistit zpracování průkazu do 1. ledna 2015. Povinnost se tedy zřejmě vztahuje i na vás. Skutečnost, že je dům v památkové zóně nebo je dokonce sám předmětem památkové ochrany nemá na povinnost mít energetický průkaz žádný vliv.

Pokud byste chtěla nabídku na zpracování PENB, rád Vám ji udělám, pokud budu znát alespoň kde dům je a máte-li projektovou dokumentaci stávajícího stavu nebo ne.

Autor: Z. Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:



Zpět - tlačítko