INKAPO

Okna se čtyřskly

25.07.2014 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1893x

Má-li někdo z Vás okna, která mají čtyři skla, budu vděčný za odpověď. Vybíráme okna a dle předchozích zkušeností v rodině chceme Sulko. Jen nevíme od někoho nestranného z praktických postřehů nic o čtyřsklu.

Autor: Pavlik

Odpověď:

Dobrý den,

co se týče výrobků od firmy Sulko, používají profily Rehau, kde obzvláště typ Geneo patří k těm povedeným. Pokud mohu soudit z toho, jak jsem se s touto firmou dostal do styku (podotýkám, že jako nezávislá osoba), není mnoho, co bych jim vytknul.

Co se týče čtyřskel - je to zajisté snaha o maximální zvýšení tepelně izolačních a zřejmě též zvukově izolačních parametrů. Jen je třeba - to nyní říkám jako energetický auditor (specialista) - mít na paměti, že pro budovu jsou podstatné celkové (celoroční) tepelné zisky. Samozřejmě, že čím více skel se postaví slunečnímu záření do cesty, tím méně sluneční energie pronikne dovnitř a to musíte dohnat topením či využítím jiných vnitřních tepelných zisků.

Nechci to zde příliš podorbně rozebíreat, ale na to, aby bylo možno jednoznačně říci, že použití nějakého typu zasklení je z hlediska teplné izolace lepší než jiného, je třeba spočíst celoroční energetickou bilanci a teprve po té lze odpovědně označit to či ono zasklení jako lepší. Budovu je totiž vždy třeba posoudit jako celek, ne pouze vytrhávat jednotlivosti. Takže shrnuto - jednoznačnou odpověď nelze "od boku" dát.

Autor: Zdeněk Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko