INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy /
Okna a dveře
/ Okna a dveře - neuznaná reklamace

Okna a dveře - neuznaná reklamace

20.02.2013 | Komentáře: 0 | Přečteno: 3514x

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o posouzení, případně radu jak postupovat. V květnu loňského roku mi firma vyměňovala stará okna za plastová. Při montáži oken a aplikaci PUR pěny docházelo částečně k jejímu stečení a špatnému vytvrdnutí - po oříznutí přebytků pěny tato vypadala jako plástve medu (mýdlové bubliny). Zde došlo s dodavatelem k prvnímu problému, že okna stavebně zapravili z vnitřní strany, následně částečně vadnou pěnu "vyškrábali" a okno se snažili přepěnit. Technik uvedené firmy tvrdil, že vše bude jak má být.

Nicméně během dvou měsíců od předání stavby a zaplacení došlo k samovolnému prasknutí jedné z tabulí u třech okeních výplní v rozmezí 2 měsíců. Po reklamaci firma 2 okení výplně vyměnila v reklamačním řízení. Třetí ne. Uplatňovali jsme reklamaci ještě jednou, písemně s popisem vady a s odkazem, že se jedná o vadu stejnou jako v předchozí reklamaci.Firma přijela odstraňovat reklamované závady s tím, že mají i reklamovanou výplň okna ale při výměně zjistili, že výplň nepasuje a že musí nechat vyrobit nové. Druhý den nás firma kontaktovala a reklamace nám byla zamítnuta s odůvodněním, že okení výplň sama nemůže prasknout a že se reklamace na vady vzniklé pnutím konstrukce oken, či budovy, tepelných rozdílů a jiné pnutí materiálu nevztahuje.

Okna jsou v záruce, mám fotodokumentaci vad a stav PUR pěny po oříznutí, včetně předávacího protokolu při odstraňování dalších reklamovaných závad, kde jsou výše uvedené závady zmíněny.přesto nám bylo oznámeno, že ze strany montážní firmy považují věc za vyřízenou. Jak bych měl postupovat? A v jaké cenové relaci se pohybuje vyhotovení znaleckého posudku pro případný soudní spor? Děkuji Vám za odpověď.

                     

Autor: Golem

Odpověď:

Dobrý den,

z fotek je patrné, že byly chybně zaměřeny stavební otvory - šířka připojovací spáry na obrázcích  je neuměřeně velká. Bylo patrně použito nekvalitní pěny - struktura se zdá být velmi pórovitá. Prasklé sklo je zřejmě zapříčiněno špatným vypodložení tabule v křídelním rámu nebo změnou polohy vymezovacích podložek.

Prasklé sklo - to by měli bez debat vyměnit. Dotvarování stavby na tohle nemůže mít žádný vliv.

Připojovací spáry jsou špatně, asi nejsou ani použity těsnicí funkční uzávěry, navíc okna jsou podle fotek příliš malá do vašich otvorů. S tím se prakticky nic dělat nedá s výjimkou kompletního vyškrábání pěny a nového utěsnění - připojovací spára Vám bude bohužel v tomto stavu navždy fungovat špatně a bude tudy pronikat do místností chlad.

Autor:

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko