INKAPO

Kotlíková dotace a Nová zelená úsporám

26.06.2017 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1332x

Vážený pane inženýre,

prosím Vás o informaci ohledně kotlíkové dotace a Nové zelené úsporám. Vlastním RD, ve kterém byl v loňském roce vyměněn starý kotel na tuhá paliva za nový plynový kondenzační kotel. Bylo provedeno i nové odkouření kotle a nový rozvod trubek a radiátorů. Faktura za provedené práce a instalaci kotle byla topenáři uhrazena v loňském roce. Fakturu máme k dispozici. V letošním roce bude ještě připojen na toto nové topení 1 pokoj a chodba, kde budou instalovány radiátory. 

Jedná se mě o to, zda je možné se ucházet o kotlíkovou dotaci zpětně. Jelikož jsme 1.výzvu, která byla letos v únoru  již nestihli (Jihomoravský kraj). Jestli je pro kotlíkovou dotaci nějaké omezení. Vím, že nemusí být splněna energetická opatření, jak tomu bylo dříve (např. vyměněna okna apod.).

A jak je to s potřebnými dokumenty pro kotlíkovou dotaci. Např. Doklad o likvidaci stávajícího kotle. Zda stačí razítko a podpis topenáře, který kotel a staré radiátory odvezl. A co krajský úřad proplácí. Kotel nebo i práce spojené se zavedením nového topení. Kolik procent?

A ještě mám na Vás dotaz ohledně Nové zelené úsporám.

Příbuzná vlastní domek, ve kterém byla v loňském roce vyměněna kamna na tuhá paliva vyměněna také za nový plynový kondenzační kotel. A byla provedena výměna oken za plastová, zateplení stěny v průjezdě. V letošním roce budou vyměněny vchodové dveře. Je možné se ucházet o dotaci z Nové zelené úsporám? Nebo je možné z tohoto programu čerpat jen na kotel? Nebo i na rozvody. A musí být  nějaký projekt, když by se jednalo jen o dotaci na výměnu starých kamen za nový kotel?

Autor: Křížová

Odpověď:

Vážená paní Křížová,

děkuji Vám za zaslaný dotaz. Všechny podrobnosti, které máme nyní o kotlíkových dotacích, jsem se pokusil přehledně shrnout zde: http://www.nova-zelena-usporam-inkapo.cz/nove-informace-o-kotlikovych-dotacich-jihocesky-kraj/. O situaci v Jihomoravském kraji bohužel nemám informace, protože působíme především v jižních Čechách.

Odpověď je ale ano, o kotlíkovou dotaci bude možné žádat i zpětně (viz bod 7 ve výše uvedeném článku).

K dotazu o NZÚ:

Takto na dálku je obtížné říci, zda by nárok na dotaci vznikl či nikoli. Doporučuji to prodiskutovat s energetickým specialistou přímo v lokalitě (viz např. kanceláře EKIS). Na výměnu kamen pravděpodobně ano, u ostatních opatření je důležitý jejich rozsah a způsob provedení (materiály atd.). Vše jsem se pokusil přehledně shrnout zde: http://www.nova-zelena-usporam-inkapo.cz/tag/serial-jak-ziskat-dotaci-na-zatepleni/

Autor: Jan Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko