INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Energetická náročnost budov / Kdy není nutné předložit PENB při prodeji/pronájmu u budov postavených před rokem 1947?

Kdy není nutné předložit PENB při prodeji/pronájmu u budov postavených před rokem 1947?

21.02.2017 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1191x

Dobrý den, na základě našeho pátečního telefonického hovoru bych Vás ráda požádala o sdělení podle jakého paragrafu v posledním znění zákona č. 406/2000 Sb., bych případnému kupci nebo realitní kanceláři nemusela předložit  průkaz energetické náročnosti budovy PENB ↑ nebo jeho grafickou část, když mám domek postavený před   r. 1947  a  k žádným úpravám  např. oken nedošlo.  Kromě nové střechy byla dána  novádlažba do dvou místností. Nerada bych platila nějakou  nemalou pokutu za nedodržení zákonné povinosti. Děkuji za odpověď.

Autor: Benešová

Odpověď:

Vážená paní Benešová,

přesná citace ustanovení zákona související s povinností doložit PENB zní:

Podle § 7a, odst. 9 zákona č. 406 /2000 Sb. o hospodaření energií ve znění pozdějších změn (citace): Průkaz se neopatřuje při prodeji nebo pronájmu budovy nebo ucelené části budovy, pokud se tak obě strany písemně dohodnou a jde o budovu, která byla vystavěna a poslední větší změna dokončené budovy na ní byla provedena před 1. lednem 1947.

Oprava střechy, pokud se tedy nejedná o konstrukci v přímém styku s vytápěnými nebo jinak upravovanými prostory domu, se nepočítá do větší dokončené budovy.

energetický auditor Ing. Zdeněk Petrtyl, firma INKAPO

Ing. Zdeněk Petrtyl
energetický auditor

Autor: Ing. Zdeněk Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:



Zpět - tlačítko