INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Energetická náročnost budov / Energetický štítek při odkupu 1/2 nemovitosti

Energetický štítek při odkupu 1/2 nemovitosti

12.08.2014 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1343x

Dobrý den,

jsem vlastníkem 1/2 nemovitosti a budu kupovat 1/2 nemovitosti od svého příbuzného. Je potřeba mít energetický štítek?

Děkuji za odpověď.

Autor: T.Marek

Odpověď:

Podle § 7a, odst. 2, písm. a1. zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií ve znění pozdějších změn je vlastník budovy povinen zajistit zpracování průkazu při prodeji budovy nebo ucelené části budovy. Zákon bohužel pro Vás neřeší, zda jde o případ podobný Vašemu, tedy že jde o osoby v příbuzenském vztahu.

Takže odpověď zní ano, tu povinnost máte i Vy respektive Váš příbuzný (povinnost má vždy prodávající).

Autor: Zdeněk Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:



Zpět - tlačítko