INKAPO

Energetický štítek a stará budova

31.07.2014 | Komentáře: 2 | Přečteno: 2913x

Dobrý den,

hodlám prodat dílnu, nyní výrobnu rybích specialit a přilehlé pozemky. Dílna byla vystavěna asi před dvěma sty lety, je to přízemní kamenná budova a velmi dobře se hodí právě k výrobě, kde není potřeba vytápění. Je nutné k takovému prodeji PENB a další doklady tohoto typu? Budova je nedaleko ................ Děkuji za poučení

Autor: V. Švitorka

Odpověď:

Dobrý den,

Najděte si někoho, kdo se na budovu přijede aspoň podívat. Mohu-li doporučit, nezadávejte zpracování někomu, kdo si pouze vyžádá nějaké podklady a udělá Vám průkaz "od stolu". Mohlo by se Vám to v budoucnu vymstít, pokud by někdo například chtěl zpochybnit z jakéhokoliv důvodu třeba kupní smlouvu.

Autor: Zdeněk Petrtyl

Komentáře

Praxe

Především Vám ještě jednou děkuji za vstřícné jednání a za odpověď. Vaši radu jsem samozřejmě využil. Na trhu jsem našel několik odpovědných i méně odpovědných firem. Některé chtějí jen doklady, jiné dokonce nabídnou návštěvu domu atd. Konečně to asi znáte. V této chvíli mě zajímá, a pokud je to možné děkuji Vám předem za odpověď, co vlastně vyjadřuje a v jakých jednotkách termín "Energatická náročnost budovy". Pokud snad je k nalezení metodika výpočtu někde na internetu, prosím Vás o upozornění. Rád bych se s problematikou více seznámil. (Tím samozřejmě neohrozím podnikání Vaše, ani někoho jiného)

V. Švitorka
Kde získat základní informace

Děkuji za uznání. Pokud Vás zajímá podrobněji energetická certifikace budov a její pozadí, je to na delší povídání a já nemám bohužel dost času, abych Vám napsal nějakou vyčerpávající odpověď. Pro zájemce, kteří nechtějí investovat do sofistikovaného výpočetního programu, jako je například Tepelná technika od doc. Svobody (Svoboda Software) nebo programu ProTech, byl na katedře stavební fakulty již před lety vyvinut poněkud diskutovaný program - Národní kalkulační nástroj. Lze si jej bezplatně stáhnout zde: http://nkn.fsv.cvut.cz/, přičemž je tam celá problematika do určité míry také vysvětlena. Snad Vám to bude takto postačovat.

Zdeněk Petrtyl

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko