INKAPO

Energetický štítek a prodej v RK

20.02.2013 | Komentáře: 0 | Přečteno: 2619x

Dobrý den, prodávám starší nemovitost, realitní kancelář mi sdělila, že potřebuji energetický štítek, ovšem požaduje ho po mě i na pouhé vystavení inzerátu, že bez něj mou nemovitost inzerovat nesmí (prý hrozí pokuta). Přijde mi to poněkud divné, domnívala jsem se, že tento štítek se musí dokládat ke kupní smlouvě. Má RK pravdu, musím štítek opatřit již při inzerování domu? Děkuji za odpověď.

Autor: M. Titěrová

Odpověď:

Dobrý den,

realitní kancelář Vám říká pravdu. Podle zák. 318/2012 Sb., § 7a odst. b) musí prodávající předložit průkaz energetické náročnosti budovy možnému kupujícímu před uzavřením kupní smlovy a dále podle § 7a odst. d) má povinnost zajistit uvedení ukazatelů energetické náročnosti uvedených v průkazu v informačních a reklamních materiálech při prodeji i při pronájmu budovy nebo její ucelné části.

Takže postup realitní kanceláře je zcela v souladu se zněním zákona.

Autor: Z. Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:



Zpět - tlačítko