INKAPO

Energetický štítek a koupě bytu

30.07.2014 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1584x

Dobrý den,

budu kupovat byt. A chtěla bych se zeptat kdo by měl platit energetický štítek? Děkuji.

Autor: Irena Křížová

Odpověď:

Dobrý den,

pokud se mezi sebou nedohodnete jinak, je povinností prodávajícího Vám dát k dispozici energetický štítek (správně průkaz energetické náročnosti budovy) ještě před prodejem, z čehož plyne také to, že zaplatit by jej měl on - zákon č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií ve znění pozdějších změn, § 7a, odstavec 2, písm. a), bod 1.

Autor: Zdeněk Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:



Zpět - tlačítko