INKAPO

Energetická náročnost budov

13.05.2014 | Komentáře: 0 | Přečteno: 2333x

Dobrý den. Jsme z Moravy a hodláme co nejdříve prodat starší rodinný dům. Prosíme o Vaše vyjádření, jak si počínat z hlediska pořízení enegetického štítku budovy. Jelikož nedisponujeme žádnou dokumetací, co by obnášelo vytvoření jednoduchého pasportu (organizační, časové, finanční souvislosti) a následná samotná kategorizace nemovitosti. Je možné výše uvedené suplovat fakturami za spotřebované energie? Děkujeme za odpověď.

Autor: Oldřich Mikšánek

Odpověď:

Doporučoval bych Vám jako první krok, zkusit se pozeptat na místně příslušném stavebním úřadě, zda nemají dokumentaci od Vašeho domu v archivu. Mělo by to tak být a skutečně je to tak velmi často. Pokud nebudete úspěšní, pak je nutno dům zaměřit v hrubých obrysech - jedná se o zjištění tzv. obálky budovy. To zabere - hrubě odhadnuto - cca 4 až 6 hodin práce. Pak je nutno toto zaměření alespoň nahrubo vykreslit - odhadem dalších cca 5 - 6 hodin a pak provést vlastní výpočet.

Vyjádřeno finančně - zaměření a vykreslení představuje částku kolem cca 5 tis. Kč, vlastní výpočet pak bude v řádu 3,5 - 4 tis. Kč. K tomu je však třeba ještě připočítat cestu - nevím, kde na Moravě konkrétně jste. Pokud tedy nedostanete dokumentaci ze stavebního úřadu, bylo by asi rozumné se podívat po někom, kdo dělá průkazy energetické náročnosti ve Vašem okolí.

Autor: Z. Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko