INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Energetická náročnost budov / Dvojnásobné zpracování průkazu energetické náročnosti budovy?

Dvojnásobné zpracování průkazu energetické náročnosti budovy?

06.10.2014 | Komentáře: 0 | Přečteno: 2428x

Dobrý den, jsme SVJ a energeticky vztažná plocha našeho domu je 1.664m2. Příští rok chceme nechat dům zateplit. Chtěl bych se zeptat, zda v tomto případě budeme muset PENB znovu nechat zhotovit a zaplatit. Děkuji za odpověď!

Autor: P. Vacek

Odpověď:

Dobrý den,

pro váš dům vzniká skutečně povinnost nechat zpracovat PENB do 1.1.2015. Nicméně máte-li jednoznačný záměr v příštím roce provést zmiňovanou větší změnu dokončené budovy, musíte mít pro tento záměr zpracovanou minimálně dokumentaci pro stavební povolení, jejíž povinnou součástí je též energetický průkaz. Zpracovává se tak, že se vystaví pro stávající stav a zároveň se v jeho rámci vypracuje doporučení energetického specialisty (auditora), které reflektuje projektový návrh. Ten je samozřejmě nutno koncipovat tak, aby doporučená opatření vyhovovala požadovaným vlastnostem dle technických norem. Většinou bývá nutno zpracovat též energetický posudek, kterým se podle § 9a zák. 318/2012 Sb. posuzuje vhodnost využití alternativních zdrojů energie při instalovaném jmenovitém výkonu větším než 200 kW (což je většinou případ panelových bytových domů).

Zatím to sice není vůbec jisté, ale intenzívně se začíná proslýchat, že od příštího roku by se bytové domy měly zařadit do programu Nová zelená úsporám, takže by se rekonstrukce vašeho domu mohla do tohoto programu v případě, že to skutečně takto dopadne, přihlásit.

Nicméně ať podpora v programu Nová zelená úsporám na bytové domy vypsána nakonec bude nebo ne, nabízím Vám, že vše, co je potřeba ke zpracování projektu zateplení bytového domu, můžeme pro Vás zpracovat. Budete-li mít zájem, vypracujeme Vám k tomu cenovou nabídku, až k tomu nastane z Vašeho pohledu vhodná doba.

Abyste měli všechny informace včas, zaregistrujte se k odběru našich novinek s sledujte nás také na sociálních sítích!

Autor: Ing. Zdeněk Petrtyl

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko