INKAPO

Dotace na výměnu oken v řadovém domku

15.02.2017 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1180x

Chci u řadového rodinného domku vyměnit dřevěná stará okna, dům je již zateplen,mohu žádat o dotaci, vyplatí se to?

Autor: Šmelc

Odpověď:

Vážený pane Šmelci,

děkuji Vám za zaslaný dotaz. Bez znalosti bližších souvislostí je obtížné na otázku odpovědět, pokusím se však nastínit možné scénáře:

  1. Pokud bylo zateplení provedeno maximálně 2 roky zpětně a v potřebných parametrech, bylo by možné uvažovat o jeho propojení s výměnou oken, a pak by na dotaci mohl vzniknout nárok. Je tedy klíčové, zda záměr parametry splní či nikoli. Podrobněji se problematice základního posouzení možností věnujeme v tomto článku a videu: http://www.nova-zelena-usporam-inkapo.cz/dotace-na-zatepleni-1-posouzeni-moznosti/. Řadové domy jsme již v programu Nová zelená úsporám úspěšně řešili, příklady si můžete prohlédnout například zde: http://www.nova-zelena-usporam-inkapo.cz/zatepleni-rodinneho-domu-v-pisku/, nebo zde: http://www.nova-zelena-usporam-inkapo.cz/zatepleni-rodinneho-domu-ve-velesine/.
    Nejlepší je, pokud se všechna opatření realizují najednou, jako komplexní (tj. zateplení fasády, výměna otvorových výplní, zateplení stropu apod.)

  2. Výměna oken jako taková nárok na dotaci může založit, nicméně otázkou je výsledná rentabilita. Jde o to, že dotace na výměnu oken se počítají jako (plocha oken nebo dveří) * částka za 1m2 + podpora na zpracování odborného posudku. Zde nám jde o to, aby se Vám dotace vyplatila, a aby její celkový efekt nakonec nebyl nulový.
     
  3. Nakonec je také možné, že samotná výměna oken stačit nebude.
     

Bohužel bez bližších znalostí informací o nemovitosti nemohu říci konkrétnější závěry. Pokud byste však informace ještě dále upřesnil, rád záměr posoudím.

S přátelským pozdravem

Jan Petrtyl

 

Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.
marketing a obchod, INKAPO

 Kontaktujte nás 

Autor: Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko