INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Nová zelená úsporám a jiné dotační programy / Dotace na částečné zateplení a výměnu dveří izolaci na stropě

Dotace na částečné zateplení a výměnu dveří izolaci na stropě

28.02.2017 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1110x

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné získat dotační podporu na částečné zateplení rodinného domu? Náš dům má již vyměněná okna (bez dotací) obvodové stěny domu jsou docela silné, až na obrovskou štítovou stěnu na severní straně, jejíž promrzání způsobuje praskliny v domě, rádi bychom vyměnili také původní 30 let staré dřevotřískové vstupní dveře, a také dvoje garážové do ulice a do dvora (opět původní), dům je patrový se sedlovou střechou, půda ani střecha ovšem nejsou zatepleny, bylo by tedy vhodné zateplit strop (podlahu půdy), mezi krokve které jsou kovové se asi nic nehodí. Je možné získat podporu na navržené opatření, případně na jejich kombinaci? Děkuji za odpověď. 

Autor: J. Adamec

Odpověď:

Vážený pane Adamče,

děkuji Vám za zaslaný dotaz. Bohužel bez bližší znalosti domu (foto, adresa) je obtížné formulovat průkaznou odpověď. Nicméně podle zkušeností je možné říci, že k získání dotace většinou vedou opatření, která kombinují zateplení stěn + stropu + ideálně výměnu oken.

Izolace stropu jako taková sice v některých případech na dotaci stačí, ale výsledný efekt není nijak "zázračný". Nejlepších výsledků dosahují právě kombinace opatření. Rád vysvětlím blíže možnosti či varianty po telefonu, upřesnění informací o nemovitosti by věci pomohlo.

S přátelským pozdravem

Autor: Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko