INKAPO
Energetický specialista a auditor / Dotazy / Nová zelená úsporám a jiné dotační programy / SVJ - zateplení bytového domu v Praze s využitím dotačního programu

SVJ - zateplení bytového domu v Praze s využitím dotačního programu

18.04.2016 | Komentáře: 0 | Přečteno: 1488x

Dobrý den, jsem předseda SVJ bytového domu v Praze, kde právě probíhá rekonstrukce celého objektu. Rád bych díky Vám zjistil, zda máme nárok na zapojení do jakéhokoliv dotačního programu. S pozdravem

Autor: Potoček

Odpověď:

Praha: Nová zelená úsporám pro bytové domy

Vážený pane Potočku, děkuji Vám za zaslaný dotaz. Probíhá-li nyní zateplení Vašeho bytového domu, je potenciálně možné jej přihlásit do programu Nová zelená úsporám, který je otevřen pro příjem žádostí pro bytové domy na území Prahy. Pro bytové domy mimo Prahu je určen IROP - 16. výzva.

Příklad zatepleného bytového domu (SVJ)

Příklad zatepleného bytového domu (výpočtem ověřen soulad s podmínkami programu Nová zelená úsporám - výzva č. 2 pro bytové domy)

Pro přihlášení Vašeho domu do programu je nutné, aby byly splněny podmínky/kritéria programu. Ne každý investiční záměr bez předchozí optimalizace splňuje kritéria programu a nejjistějším postupem je nejdříve navrhnout zateplení a následně je realizovat.

Navrhovaný postup: ověření energetickým výpočtem

To, co by bylo možné nyní udělat, je ověření splnění souladu parametrů NZÚ a Vašeho záměru energetickým výpočtem. Pro takový krok je nutné mít k dispozici projektovou dokumentaci současného a navrhovaného stavu v rozsahu:

  • pohledy
  • půdorysy
  • řez
  • ideálně technická zpráva

 

Výsledek výpočtu pak ukáže, zda je možné o dotaci žádat či nikoli. 

 

 Kontaktovat energetického specialistu 

Autor: Ing. Jan Petrtyl, Ph.D.

Komentáře

Přidat komentář


Autor:
E-mail:
Nadpis:
Komentář:Zpět - tlačítko